Kırılacak Eşya Depolama

Kırılacak Eşya Depolama
Kırılacak Eşya Depolama

Kırılacak eşya depolama, diğerlerine göre daha hassas ve daha çabuk kırılacak özelliği bulunan eşyaların depolanmasıdır. Bu kategoride ilk olarak akla camdan yapılmış eşyalar akla gelir. Ancak söz konusu kategoride çok farklı türden eşyaların olduğunun bilinmesi gerekir. Bunlar, doğru bir şekilde depolanmaz ise farklı sorunların yaşanması kaçınılmaz olacaktır. Bu sorunların başında ise eşyaların kırılması ve tamamen kullanılamaz hale gelmesidir. Böylesine bir durumun yaşanmaması için eşya depolama noktasında profesyonel olan firmaların tercih edilmesidir. Firmamız, bu noktada beklentilerinizi en üst seviyeden, uluslararası kalite standartlarına uygun olacak şekilde karşılamaktadır.

Ev ya da iş yeri gibi alanların depolanması sürecinde, eşyaların öncelikle sınıflandırılması gerekir. Bu sınıflandırma yapılırken eşyaların türü ve kırılganlıkları dikkate alınmalıdır. Kırılganlığı yüksek olan eşyalar, kırılacak eşya depolama kriterleri dikkate alınarak depolanmalıdır. Bu tür eşyalar için özel önlemlerin alınması zorunludur.

Kırılacak Eşyaların Paketlenmesi

Kırılacak eşya depolama işleminin ilk aşaması olarak söz konusu eşyaların paketlenmesi gösterilebilir. Cam, porselen, seramik, kristal ve benzer malzemelerden yapılmış olan eşyalar, diğerlerine göre daha kolay kırılır. Ayrıca bazı elektronik cihazların da kısmen de olsa, bu sınıfa girdiği söylenebilir. İşte tüm bu eşyaların ilk olarak doğru bir şekilde paketlenmesi son derece önemlidir.

Kırılacak Eşyaların Paketlenmesi
Kırılacak Eşyaların Paketlenmesi

Ev eşyası depolama şirketleri arasında özel bir yeri bulunan firmamız, paketleme için özel olarak geliştirilen malzemeleri kullanmaktadır. Paketleme için kullanılan bu malzemeler, darbeye ve çizilmeye karşı dayanıklıdır. Olası darbeleri absorbe etmekte ve paket içerisindeki eşyaya ulaşmasına izin vermemektedir. Ayrıca paketin dış yüzeyine sarılan balonlu naylon ile darbelerin ve çizilmelerin etkisi daha da düşürülmektedir.

Paketleme yapılırken, eşyaların paket içerisinde yerine oynamadığından emin olunması gerekir. Söz konusu paketin içinde eşyaların hareket etmesi, kırılmasını kolay hale getirir. Bunun için paket içerisinde farklı yalıtım malzemeleri eklenmeli ve eşyalar sabitlenmelidir. Bahsedilen şekilde kırılacak eşya depolama yapıldığında, eşyaların güvenliği azami olarak sağlanacaktır.

Kırılacak Eşya Depolama Nasıl Yapılır?

Yukarıda bahsedildiği gibi öncelikle kırılacak eşya paketleme işleminin yapılması gerekir. Bu noktada bilinmesi gereken hususlardan birisi de, eşyaların iz kalmayacak şekilde paketlenmesidir. Kalitesiz paketleme malzemeleri kullanıldığında, bunların eşyalara iz bırakması kaçınılmaz olacaktır. İşte tam bu noktada ev eşyası depolama işlemini yapan firmanın kalitesi devreye girmektedir. Söz konusu kalite sayesinde hem eşyaların güvenliği, hem de bunlara zarar vermeden paketlenme gerçekleştirilir.

Kırılacak eşya depolama işleminde bir sonraki aşama ise eşyaların nakledilmesidir. Eşyaların taşınması, klasik yöntemler ile değil, özel teknolojilerle yapılmalıdır. Firma olarak bu noktada gelişmiş asansör sistemleri başta olmak üzere farklı teknolojileri kullanmaktayız. Neredeyse el değmeden taşıma işlemi gerçekleştiğinden, taşımaya bağlı bir hasar durumunun oluşması söz konusu olmamaktadır. Firmamız, eşyaları özel olarak tasarlanan kasalara sahip araçlarla taşımaktadır. Bu tasarımlar sayesinde eşyaların araç içinde düşmesi ya da sallanması tamamen engellenmektedir.

Kırılacak Eşya Depolama Nasıl Yapılır?
Kırılacak Eşya Depolama Nasıl Yapılır?

Eşya depolama yapılırken görev alan personellerin bu alanda eğitimli ve tecrübeli olması gerektiği unutulmamalıdır. Beden işçileri ile bu kadar önemli bir işlemin yapılması mümkün değildir. Bundan dolayı firmamızda, geçici değil sadece kalıcı çalışanlar yer alır. Hepsi alanında uzman olan çalışanlarımız, eşyalarınızın güvenliği için gerekli olan adımların tamamını atar. Bütün bunlar ise kırılacak eşya depolama işleminin sorunsuz olarak tamamlanması demektir.

Firma olarak bu alandaki tecrübelerimizi siz değerli müşterilerimize, uluslararası kalite standartlarına uygun olacak şekilde aktarıyoruz. Böylece kırılacak eşyalarınız, uzun süre herhangi bir olumsuzluğa maruz kalmadan depolarımızda, güven içinde saklanmaktadır. İstediğiniz zaman eşyalarınızı, belirttiğiniz noktaya güven içinde teslim ediyoruz.